Prezydent RP mianował nowych profesorów

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 23 stycznia 60 aktów nominacyjnych nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nowych profesorów znaleźli się uczeni z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Agnieszka Słowik - kierownik Zakładu Neurogenetyki na Wydziale Lekarskim,
  • prof. dr hab. Jacek Golak - pracownik Zakładu Fizyki Jądrowej na Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski zachęcił przedstawicieli świata nauki, samorządowców do refleksji nad przyspieszeniem procesu konsolidacji uczelni.

- Jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem, wspólnym działaniem z rządem, panią minister, możemy się pokusić o stworzenie mechanizmów zachęty dla pogłębionych, przyspieszonych procesów konsolidacji uczelni. Jest czas na żywą i prawdziwą dyskusję przede wszystkim w środowisku naukowym, akademickim o tym, jak prawidłowo reagować na nowe wyzwania - ocenił prezydent. Dodał, że odbył już pierwsze rozmowy z samorządowcami na ten temat. Według Bronisława Komorowskiego, kto wykaże większą odwagę i determinację w myśleniu o przyszłości, ten zapewni swojemu miastu, regionowi istnienie ambitnych, zdolnych do konkurowania uczelni wyższych.

Data opublikowania: 24.01.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały