перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Uniwersytet Jagielloński wśród najlepszych uniwersytetów na świecie

W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Nature Index 2016 Rising Stars Uniwersytet Jagielloński znalazł się wśród czołowych światowych uczelni. Ranking jest tworzony na podstawie afiliacji autorów artykułów publikowanych w 68 renomowanych międzynarodowych czasopismach naukowych.

W światowym rankingu Nature Index 2016 Rising Stars znalazły się dwie polskie uczelnie. Uniwersytet Jagielloński znalazł się na 69. miejscu, zaś Uniwersytet Warszawski na miejscu 96.

Z kolei w zestawieniu 25 najlepszych ośrodków badawczych w Europie Południowo-Wschodniej Uniwersytet Jagielloński znalazł się na pierwszym miejscu. Oprócz UJ na liście znalazło się 7 innych polskich uczelni. Do pierwszej dziesiątki trafiły Uniwersytet Warszawski (3. miejsce) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych (10. miejsce).

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym