Uniwersytet Jagielloński gości ambasadora Meksyku

25 października 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Meksyku w Polsce Alejandro Negrín Muñoz. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak. W spotkaniu uczestniczył również dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ prof. Zdzisław Mach.

W trakcie spotkania omówiono kwestie dotyczące współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a meksykańskim szkolnictwem wyższym. Rozmawiano m.in. o perspektywach nawiązania bliższej współpracy z największą meksykańską uczelnią, Narodowym Uniwersytetem Autonomicznym Meksyku (UNAM), a także o dalszym rozwoju kooperacji z innymi uczelniami z tego kraju na szczeblu instytutowym i wydziałowym.

Po wizycie w Collegium Novum ambasador udał się do Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, gdzie uczestniczył w spotkaniu z pracownikami i studentami, odbywającym się w ramach organizowanego przez Instytut Seminarium Latynoamerykańskiego.

Alejandro Negrín Muñoz sprawuje funkcję ambasadora Meksyku w Polsce od czerwca 2016 r.  Wcześniej piastował m.in. stanowisko pełnomocnika Meksyku przy ONZ ds. praw człowieka, a także dyrektora Departamentu ds. ONZ, dyrektora generalnego ds. praw człowieka i demokracji oraz kierownika  Departamentu ds. Europy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Meksyku.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim