перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Przedpremierowy pokaz "Śpiącej Królewny" w szpitalu dziecięcym

Balet Cracovia Danza zatańczył 24 listopada w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Mali pacjenci mogli się poczuć wyróżnieni. Specjalnie dla nich tancerze przygotowali przedpremierowy pokaz najnowszego spektaklu "Śpiąca Królewna", który premierę będzie miał 4 grudnia w Filharmonii Krakowskiej.

W holu głównym i w korytarzach poradni artyści zaprezentowali również tańce dworskie, z których słynie Cracovia Danza. - Chcieliśmy sprawić radość maluchom i ich rodzicom. Mamy nadzieję, że choć przez chwilę pozwoliło im to zapomnieć o trudach leczenia - mówi Agnieszka Malatyńska, impresario Cracovia Danza.

Tancerze dostarczyli niezwykłych wrażeń i podarowali pacjentom pierwszy, świąteczny prezent. W świetlicy oddziału nefrologii stanęła choinka.

Występ Cracovia Danza w szpitalu w Prokocimiu był kolejnym odcinkiem prezentowanych przez cały 2016 rok happeningów ujętych w cyklu Cracovia Danza: balet w mieście. Do tej pory artyści występowali w różnych miejscach Krakowa: na lotnisku, dworcu PKP, Kleparzu czy w bibliotece.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym