Szpital Uniwersytecki w Krakowie potwierdza swoją jakość

Szpital Uniwersytecki w Krakowie po przebytym w czerwcu br. audycie po raz kolejny otrzymał certyfikaty jakości ISO. Komisja podkreśliła przede wszystkim duże zaangażowanie pracowników w utrzymanie, skuteczność i doskonalenie systemu zarządzania. Doceniono również wszystkie działania placówki w celu podnoszenia jakości świadczonych usług.

Była to kolejna już certyfikacja systemu zarządzania jakością, w zakresie norm BS OHSAS 18001:2007 oraz PN-EN ISO 14001:2005 oraz drugi nadzór realizacji normy PN-EN ISO 9001:2009. Audyt objął swym zasięgiem wszystkie oddziały kliniczne i zakłady Szpitala Uniwersyteckiego, a także administrację. W raporcie końcowym stwierdzono brak niezgodności, a także zwrócono uwagę na znaczne zmiany, jakie wprowadzono od ostatniej kontroli.

Certyfikaty ISO to wyróżnienie oraz docenienie placówki i jego pracowników za wysoki poziom pracy, a także przestrzeganie określonych normami wymagań w zakresie obowiązujących przepisów prawnych, standardów i procedur.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską