Rozstrzygnięcie konkursu „Młodzi = Przedsiębiorczy?"

Fotograficzna odpowiedź na zadane pytanie w tytule konkursu „Młodzi = Przedsiębiorczy?” okazała się niełatwym zadaniem. Autorzy ponad 50 nadesłanych fotoreportaży, przedstawiając różne oblicza biznesowej aktywności młodych, zgodnie dowodzili jej wszechobecności. Zaledwie kilka fotoreportaż odnosiło się do bardziej dyskusyjnych czy wręcz kontrowersyjnych aspektów przedsiębiorczości oraz jej braku. Organizatorami przedsięwzięcia były dwie jednostki UJ: Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) oraz Wszechnica.

Ostatecznie jury konkursu w składzie:

• Marek Janczyk – Muzeum Historii Fotografii
  • Wiktoria Smoła - Akademia Fotografii w Krakowie
  • Elżbieta Żubrowska - Akademia Fotografii w Krakowie
  • prof. Szczepan Biliński – Prorektor UJ ds. badań i współpracy międzynarodowej
  • Piotr Żabicki - CITTRU

Nie przyznało nagrody głównej, zdecydowało natomiast przyznać:

• dwa specjalne wyróżnienia wysokości 2000 zł każde dla: fotoreportażu Stung Meanchey "Płonąca góra" – autorstwa Marcina Babula i fotoreportażu nadesłanego przez autora o pseudonimie Liger.
  • nagrodę specjalną Akademii Fotografii w Krakowie - kurs fotografii cyfrowej - dla fotoreportażu nadesłanego przez autora o pseudonimie kropek3.

Oficjalne wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, na początku września 2010 r. Galerię najlepszych fotoreportaży wkrótce na stronie CITTRU.

Szczegóły: www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1184

Data opublikowania: 19.07.2010