Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce

Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepsze w Polsce

Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii wraz z Breast Unit Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie już po raz drugi zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali tygodnika "Wprost". Autorzy zestawienia wzięli pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze - m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.

Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej SU specjalizuje się zwłaszcza w uroonokologii. Eksperci docenili pracę zespołu prof. Piotra Chłosty w zakresie przeprowadzania największych w Polsce i jednych z największych w Europie operacji chorych na zaawansowanego raka nerki. Oddział został również zwycięzcą w podrankingach dużych i małych operacji urologicznych.

- Dzięki doświadczeniu naszego zespołu te operacje, bardzo rozległe i obciążające dla chorych, charakteryzują się niskim odsetkiem śmiertelności i korzystnymi wynikami odległymi, czyli dobrym przeżyciem bez nawrotu. Są to wyniki porównywalne z najlepszymi ośrodkami na świecie - mówi prof. Piotr Chłosta, kierownik O/K Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego oraz przewodniczący Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

W zakresie ginekologii zwyciężył Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego. Eksperci wyróżnili tę jednostkę zwłaszcza za leczenie zmian przednowotworowych szyjki macicy metodami tradycyjnymi oraz elektrochirurgicznymi i laserowymi. Oddział jako pierwszy w Polsce uzyskał certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Jest również numerem jeden pod względem operacji wrodzonych wad narządu rodnego.

Ranking "Szpitale 2018" tygodnika "Wprost" został opracowany przez Centrum Konsultacyjne Medical Ranking czasopisma "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwa medycznego Termedia. Ankiety, o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniono oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę lekarzy ze specjalizacją z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i "Menedżerem Zdrowia" ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szczegółowe informacje na temat rankingu są dostępne na stronie internetowej rankingi.wprost.pl.

Polecamy również
Przeszłość i przyszłość Europy spotkały się w Auditorium Maximum
Badaczki z Wydziału Chemii UJ publikują w "Nature Sustainability"
Konsultacje projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego
Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj