Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

UJ podpisuje umowę z Chonbuk National University

Podczas dorocznej 30. międzynarodowej konferencji EAIE Conference and Exhibition w Genewie doszło do podpisania umowy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Chonbuk National University w Korei Południowej. Porozumienie dotyczy m.in. wymiany studenckiej i pracowniczej oraz ustanowienia wspólnych programów nauczania.

Uniwersytet Jagielloński reprezentowali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek i kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej UJ Dorota Maciejowska. Z kolei przedstawicielami koreańskiego uniwersytetu byli wiceprezydent ds. współpracy międzynarodowej prof. Yoon Myeong Sook oraz jej zastępca dr Lee Hyeong Woo.

Ze strony Uniwerystetu Jagiellońskiego deklarację współpracy złożyły Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Wydziału Filozoficznego. W jej ramach odbywać będzie się wymiana dwóch studentów na okres jednego roku akademickiego lub czterech na okres jednego semestru. Wymiana kadrowa będzie miała natomiast charakter krótkoterminowy – dwóch pracowników na rok po siedem dni każdy.

Współpraca pomiędzy uniwersytetami będzie dotyczyć w szczególności:

• wymiany kadry akademickiej i pracowników administracyjnych/obsługi technicznej;
  • wymiany studentów (studia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia);
  • wymiany materiałów naukowych, publikacji i informacji;
  • organizowania wspólnych konferencji;
  • ustanawiania wspólnych programów nauczania oraz programów prowadzących do podwójnego dyplomu (tzw. double degree);
  • wspólnych prac badawczych i publikacji.
Recommended
Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy