Śniadanie prasowe na UJ

U progu nowego roku akademickiego władze Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkały się z przedstawicielami mediów na śniadaniu prasowym.

− W Uniwersytecie wprowadzany nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Nie wiem, czy zdają sobie państwo sprawę jak trudne jest to przedsięwzięcie. Harmonogram wdrażania ustawy jest ściśle określony, nowy statut funkcjonowania uczelni musi być przygotowany i zatwierdzony, tak aby z dniem pierwszego października przyszłego roku mógł wejść w życie – mówił zwracając się do dziennikarzy rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

O bieżących sprawach uczelni, budowie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, procesie rekrutacji na studia i nowych inwestycjach z dziennikarzami rozmawiali: prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, prof. Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum, Monika Harpula, p.o. kanclerza i Kamil Gajęcki, kierownik Działu Rekrutacji na Studia.

Fot. A. Koprowski

Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ

Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii

Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w <span lang="la">Academia Europaea</span>