Ranking najlepszych uniwersytetów świata - UJ w 6. setce

Uniwersytet Jagielloński wraz z Uniwersytetem Warszawskim uplasowały się najwyżej spośród polskich uczelni w rankingu najlepszych uniwersytetów świata - The Times Higher Education World University Rankings 2019.

Ranking jest jedyną ogólnoświatową tabelą wyników zestawioną dla uniwersytetów, która ocenia uczelnie prowadzące badania naukowe we wszystkich swoich głównych misjach: nauczaniu, badaniach, transferze wiedzy i perspektywach międzynarodowych.

Do przygotowania zestawienia stosuje się 13 dokładnie skalibrowanych wskaźników wydajności, aby zapewnić najbardziej wszechstronne i zrównoważone porównanie.

Tegoroczną listę najlepszych uniwersytetów na świecie otwiera University of Oxford. Miejsce drugie - University of Cambridge, miejsce trzecie - Stanford University. Yale University jest jedynym debiutantem w pierwszej dziesiątce, przeskakując na ósme miejsce z dwunastego.

Lista rankingowa

Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ

Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii

Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w <span lang="la">Academia Europaea</span>