UJ brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet

Awans do turnieju finałowego reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewniła sobie dzięki udanym występom w eliminacjach regionalnych, które przed trzema tygodniami rozegrano w Cieszynie. Warto podkreślić, że drużyna UJ jako jedyna reprezentowała szkoły wyższe Małopolski.

Początkowo nic nie zapowiadało końcowego sukcesu "Jagiellonek" w szczecińskim turnieju. Nasze zawodniczki uległy gospodyniom w meczu otwarcia 1:4. W drugim spotkaniu było jeszcze gorzej - porażka z PWSZ Konin aż 1:5. Dopiero ostatnie grupowe starcie pokazało drzemiący, u podopiecznych Bartłomieja Łukacza, potencjał. Nasze zawodniczki pewnie pokonały AWF Katowice 6:1. Najlepszą piłkarką spotkania wybrano Karolinę Dul, która dwukrotnie wpisała się na listę strzelców. Dzięki zwycięstwu drużyna UJ awansowała do kolejnej fazy mistrzostw.

W następnym spotkaniu "Jagiellonki" znów odniosły sukces. Zwycięstwo 2:0 z Politechniką Rzeszowską nie byłoby możliwe, gdyby nie wyborne interwencje bramkarki Anny Popławskiej. Drużyna UJ stanęła przed szansą wywalczenia historycznego sukcesu. Rywalem był kolejny przedstawiciel z południowo-wschodniej części kraju - lubelski UMCS. "Jagiellonki" jeszcze raz zaprezentowały wysokie umiejętności i zwyciężyły 2:0. Wygrana zagwarantowała im 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej i zdobycie brązowego medalu w grupie uniwersytetów.

Drużynę UJ reprezentowały: Marlena Kowalczyk, Anna Popławska, Lucyna Kuśmierczyk, Kinga Wilk, Anna Adamska, Katarzyna Ładocha, Karolina Dul, Karolina Gruszka, trener Bartłomiej Łukacz oraz kierownik drużyny Przemysław Mosiołek.

Data opublikowania: 12.02.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały