Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyremontowane budynki Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego gotowe na przyjęcie pacjentów

Wyremontowane budynki Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego gotowe na przyjęcie pacjentów

Zakończyła się modernizacja dwóch budynków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie. Już wkrótce do wyremontowanych pomieszczeń przeniesione zostaną trzy oddziały, poradnia ortopedyczna oraz szpitalna szkoła. Prace wykonano w ramach Programu Przebudowy USD na lata 2011- 2018 finansowanego ze środków rządowych.

Zmodernizowane pawilony należą do tzw. kompleksu budynków rehabilitacji, który powstał w latach 80. XX w. W budynku „L” mieścić się będą trzy oddziały: pulmonologii, alergologii i dermatologii, nefrologii oraz neurologii, a także poradnia ortopedyczna. W położonym równolegle budynku „M” funkcjonować będą sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne. Pawilony zostały gruntowanie zmodernizowane - wykonano montaż nowych instalacji, stolarki aluminiowej, wykończenie i wyposażenie pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przestrzeń stała się bezpieczna i funkcjonalna. W oddziałach jest więcej łazienek, co poprawi warunki pobytu dla pacjentów oraz rodziców i opiekunów. Odnowione jadalnie i pokoje zabaw zachęcają do spędzania tam czasu wolnego i rekonwalescencji. Ściany korytarzy zdobią zabawne rysunki i wierszyki.

W trosce o komfort rodziców, którzy pozostają przy dziecku przez całą dobę, Fundacja „O Zdrowie Dziecka” zakupiła ponad 180 rozkładanych foteli. Meble sfinansowano ze środków pochodzących z 1% odpisu podatkowego.

Od połowy ubiegłego roku funkcjonuje już budynek „K”, pierwszy z trzech remontowanych pawilonów. Do nowych gabinetów przeniesiono m.in. poradnie: pulmonologiczną, logopedyczną, psychologiczną oraz socjalno-prawną.

W ostatnim etapie przeprowadzona będzie modernizacja budynków „N” (oddziały) i „O” (sale rehabilitacyjne). Zgodnie z planem, ostatnie pawilony powinny być gotowe do odbioru do końca 2020 roku. Zakończy to trwającą od 2011 roku modernizację szpitala, w ramach której w poprzednich latach wyremontowane zostały oddziały liczące prawie 300 łóżek oraz kuchnia, apteka, pomieszczenia dydaktyczne i techniczne. Powstał także nowy SOR z lądowiskiem. Dotacja na ten cel wyniosła w sumie 201 mln złotych.

W przygotowaniu jest kolejny program mający na celu dokończenie modernizacji oraz rozbudowę szpitala. Plany obejmują: modernizację Centrum Ambulatoryjnego Leczenia Dzieci oraz laboratoriów, a także budowę nowego obiektu zawierającego m.in. oddział chorób infekcyjnych, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz przewlekłej respiratoroterapii. W planach jest także wdrożenie opieki perinatalnej. Program zakłada budowę dwóch wielopoziomowych parkingów.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu
Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki
ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj