Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ponad 60 mln euro dla Szpitala Uniwersyteckiego

Ponad 60 mln euro dla Szpitala Uniwersyteckiego

2 kwietnia Komisja Europejska przyjęła pakiet inwestycyjny o wartości 4 mld euro finansujący projekty infrastrukturalne w Polsce, Bułgarii, Czechach, Grecji, na Malcie, w Niemczech, Portugalii, Rumunii, na Węgrzech i we Włoszech, obejmujące szeroki zakres dziedzin: zdrowie, transport, badania naukowe, środowisko i energię. Jednym z beneficjentów jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie, który otrzymał ponad 60 mln euro na zakup wyposażenia do powstającej w Prokocimiu nowej siedziby.

- Każdy z tych 25 projektów ilustruje, w jaki sposób UE działa, aby poprawić codzienne życie naszych obywateli, na przykład przez zapewnienie lepszej jakości wody pitnej, szybszego transportu kolejowego czy dostępu do nowoczesnych szpitali - poinformowała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu. - W obecnym okresie budżetowym zatwierdziłam 258 dużych projektów infrastrukturalnych, na które przeznaczono 32 mld euro z funduszy UE. Można powiedzieć, że projekty te są ambasadorami polityki spójności i jestem dumna z każdego z nich.

W ramach inwestycji w opiekę zdrowotną Unia Europejska podjęła decyzję o dofinansowaniu kwotą ponad 60 mln euro Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pomagając tym samym w zakupie nowego sprzętu do NSSU. Beneficjentami pakietu inwestycyjnego będzie ponad 3,3 mln mieszkańców województwa małopolskiego.

Polecamy również
Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu
Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki
ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj