Ponad 60 mln euro dla Szpitala Uniwersyteckiego

2 kwietnia Komisja Europejska przyjęła pakiet inwestycyjny o wartości 4 mld euro finansujący projekty infrastrukturalne w Polsce, Bułgarii, Czechach, Grecji, na Malcie, w Niemczech, Portugalii, Rumunii, na Węgrzech i we Włoszech, obejmujące szeroki zakres dziedzin: zdrowie, transport, badania naukowe, środowisko i energię. Jednym z beneficjentów jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie, który otrzymał ponad 60 mln euro na zakup wyposażenia do powstającej w Prokocimiu nowej siedziby.

- Każdy z tych 25 projektów ilustruje, w jaki sposób UE działa, aby poprawić codzienne życie naszych obywateli, na przykład przez zapewnienie lepszej jakości wody pitnej, szybszego transportu kolejowego czy dostępu do nowoczesnych szpitali - poinformowała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu. - W obecnym okresie budżetowym zatwierdziłam 258 dużych projektów infrastrukturalnych, na które przeznaczono 32 mld euro z funduszy UE. Można powiedzieć, że projekty te są ambasadorami polityki spójności i jestem dumna z każdego z nich.

W ramach inwestycji w opiekę zdrowotną Unia Europejska podjęła decyzję o dofinansowaniu kwotą ponad 60 mln euro Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pomagając tym samym w zakupie nowego sprzętu do NSSU. Beneficjentami pakietu inwestycyjnego będzie ponad 3,3 mln mieszkańców województwa małopolskiego.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską