Zwycięstwo studentki UJ CM w medycznej olimpiadzie językowej

W Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się finał VI Ogólnopolskiej Olimpiady "Język angielski w naukach medycznych". Pierwsze miejsce zajęli ex aequo studentka Wydziału Lekarskiego UJ CM Klaudia Kałuzińska i Tomasz Kozłowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trzecie miejsca zajął Damian Wyczyński z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Do udziału w olimpiadzie zgłosiło się 300 uczestników z uniwersytetów medycznych z całej Polski, którzy w I etapie konkursu rozwiązywali zadania pisemne. Dziesięcioro najlepszych przeszło do 2. etapu, który polegał na przedstawieniu prezentacji na wybrany temat oraz udzieleniu odpowiedzi na dodatkowe pytania komisji składającej się z przedstawicieli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Pytania konkursowe w obu etapach zostały przygotowane przez zespoły lektorów tych trzech uczelni.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny