Studentka WPiA UJ zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie prawa

W dniach 6-7 czerwca 2019 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego. Bezkonkurencyjna okazała się Kinga Kanecka, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).

W konkursie wzięło udział 21 zawodników z 11 uczelni w Polsce. 1. miejsce zdobyła reprezentantka naszej uczelni Kinga Kanecka, która po pierwszym etapie miała 95 punktów na 100 możliwych. Finalistą konkursu - sklasyfikowanym na 4. miejscu - został również Michał Pułka. Trenerem zespołu był dr Paweł Czarnecki z Katedry Postępowania Karnego UJ.

Ogólnopolski konkurs wiedzy z postępowania karnego skierowany jest do studentów prawa uczelni publicznych, realizujących w roku akademickim 2018/2019 przedmiot postępowanie karne. Może wziąć w nim udział dwóch studentów z każdego wydziału prawa. Zawody składają się z 2 etapów podzielonych na 2 dni. Pierwszy z nich polega na rozwiązaniu testu. Do drugiego, finałowego etapu przechodzą studenci, którzy w pierwszej turze uzyskali najwięcej punktów. Finał polega na odpowiedzi ustnej przed komisją konkursową na 2 losowo wybrane pytania sprawdzające wiedzę ogólną i umiejętności rozwiązywania problemów dotyczących procedury karnej.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską