Biblioteka Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa w nowej odsłonie

W ciągu ostatnich 3 miesięcy przeprowadzono modernizację w Bibliotece Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM przy ul. Michałowskiego 12. Na nowo zaaranżowana została czytelnia, stając się komfortowym miejscem do korzystanie ze zbiorów. Powstała również oczekiwana przez studentów strefa cichej pracy. Koszt remontu wyniósł 86 tys. zł. Prace sfinansowano z dotacji projakościowej 2018-2020.

W zbiorach Biblioteki Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa UJ CM znajduje się literatura z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, położnictwa i ginekologii, ratownictwa medycznego, rehabilitacji i fizjoterapii. Księgozbiór wzbogacony jest także o literaturę poświęconą psychologii i pedagogice oraz obszerny dział z filozofii i bioetyki. Obecnie to ok. 14 tys. woluminów druków zwartych.

W czytelni użytkownicy mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, na który składają się głównie podręczniki, słowniki, encyklopedie, atlasy i inne kompendia wiedzy. Jest on na bieżąco aktualizowany, aby zapewnić studentom i pracownikom dostęp do podstawowej i uzupełniającej literatury fachowej.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską