Decyzja Kolegium Rektorskiego UJ ws. zagrożenia koronawirusem

Kolegium Rektorskie UJ podjęło decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów i pracowników do/z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Decyzja obowiązuje od 25 lutego 2020 r. aż do odwołania.

Decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego 2020 roku komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (gis.gov.pl/aktualnosci/who-oglasza-stan-zagrozenia-zdrowia-publicznego-o-znaczeniu-miedzynarodowym-pheic), które odnosza się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci UJ przebywający w ww. państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu do UJ, proszeni są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej UJ (izabela.zawiska@uj.edu.pl). Zostanie im udzielona wszelka możliwa pomoc związana z powrotem do kraju.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, Kolegium Rektorskie UJ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych.

Naukowcy apelują o ochronę biomedycyny przed konsekwencjami fałszywych obietnic
Nie żyje prof. Stanisław Grodziski
Prof. Krzysztof Pyrć: Koronawirusy zmieniają się stosunkowo powoli