Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenci medycyny ruszają na pomoc uniwersyteckim szpitalom

Studenci medycyny ruszają na pomoc uniwersyteckim szpitalom

Rzesza studentów trzech medycznych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zadeklarowała pomoc na zasadzie wolontariatu Szpitalowi Uniwersyteckiemu i Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu. Na liście jest już ponad 300 osób i zapisują się nowe.

 


Przypomnijmy, że władze UJ CM zdecydowały o utworzeniu bazy studentów chętnych do udzielenia wsparcia związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV- 2 i potencjalnymi potrzebami w zakresie zabezpieczenia pracy szpitali klinicznych. - Postanowiliśmy stworzyć bazę studentów wszystkich trzech wydziałów UJ CM, która pozwoli nam nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazałaby się potrzebna - mówił w ubiegłym tygodniu prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Studenci wydziałów: Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu nie zawiedli. Akcja wystartowała w 13 marca. Do wczoraj zgłosiło się już ponad 300 chętnych, a wciąż dołączają kolejni. Zapisy przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy.

"Na liście jest już ponad 300 osób i zapisują się nowe - bardzo dziękujemy! Teraz z wolontariuszami będą się już bezpośrednio kontaktować szpitale, które najlepiej wiedzą, jakiego wsparcia potrzebują. Czekajcie więc na kontakt. Wkrótce przedstawione zostaną szczegółowe informacje, m.in. gdzie, jaka i w jakim wymiarze pomoc jest potrzebna. Na tę chwilę wiemy, że potrzebne jest wsparcie przy rejestracji pacjentów, obsłudze poczty pneumatycznej czy transporcie chorych" - poinformował UJ CM na swoim profilu na Facebooku.

Wolontariusze zostaną także oddelegowani do pracy w centrum obsługi telefonicznej krakowskiego Sanepidu. Z wszystkimi zostaną podpisane umowy wolontariackie, które m.in. przewidują objęcie ich ubezpieczeniem OC i NNW.

Polecamy również
Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala
Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali
Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym
UJ CM poszukuje studentów, którzy wesprą uniwersyteckie szpitale

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj