Uniwersytet Jagielloński ma dwóch nowych profesorów

Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim gratulował profesorom i dziękował, bo – jak podkreślał - stopień profesorski jest ukoronowaniem długiej, często niełatwej kariery, wymagającej wyrzeczeń, wiele pracy, doświadczenia.

Prezydent RP zwrócił uwagę, że każdy z obecnych profesorów na drodze własnego rozwoju spotkał innego profesora, który inspirował, dbał o rozwój oraz ukierunkowywał. Życzył, aby z tych naturalnych wspomnień o własnych mistrzach, płynęła wola bycia mistrzem w stosunku do następnych pokoleń polskich naukowców.

W gronie osób, które otrzymały akty nominacyjne, jest dwóch pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Leszek Bryniarski, profesor nauk medycznych, zatrudniony w I Klinice Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego, Instytutu Kardiologii Wydziału Lekarskiego,
  • prof. dr hab. Krzysztof Fyderek, profesor nauk medycznych, zatrudniony w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego.