Przewodniczący Samorządu Studentów UJ zasiądzie w RGNiSW

W ubiegłym tygodniu Dawid Kolenda, przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, został wybrany do prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będzie w nim reprezentował środowisko studentów. Rada, jako wybieralny organ przedstawicielski nauki i szkolnictwa wyższego, współdziała z organami władzy i administracji publicznej w ustalaniu polityki państwa w zakresie szkolnictwa wyższego, polityki naukowej i innowacyjnej państwa.

Na początku bieżącego roku Dawid Kolenda objął również stanowisko w Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Odpowiedzialny jest m.in. za pracę 40-osobowego zespołu ekspertów pracujących na terenie całego kraju.

- Wybór przedstawiciela Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do pełnienia powyższych funkcji to znaczący sukces społeczności studenckiej UJ, jak również całego Uniwersytetu – mówi Tomasz Kocoł, wiceprzewodniczący Samorządu Studentów UJ.

Dawid Kolenda pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego. Na co dzień studiuje prawo. Jego przygoda z działalnością społeczną zaczęła się w liceum, gdzie kierował samorządem uczniowskim.

- Zawsze byłem niepokornym duchem szukającym coraz to nowszych pomysłów na poprawę rzeczywistości. Praca społeczna była i jest dla mnie jak powietrze, bez którego ciężko się obyć. Jednak dopiero działalność w strukturach Samorządu Studentów pozwoliła mi rozwinąć skrzydła, zrealizować swoje pasje – mówi o sobie.

Prywatnie jest fanem seriali historycznych, miłośnikiem kuchni i gotowania. Jego popisowym daniem są krewetki w białym winie z chili, czosnkiem i natką pietruszki.

Data opublikowania: 21.02.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały