Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

WSMiP UJ realizuje międzynarodowy projekt badawczy

WSMiP UJ realizuje międzynarodowy projekt badawczy

W dniach 7-8 października 2021 r. we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Franki odbyły się seminarium eksperckie, międzynarodowa konferencja oraz wykłady dla studentów zrealizowane w ramach międzynarodowego projektu badawczego "Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego", prowadzonego we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

7 października odbyło się seminarium eksperckie, podczas którego dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki prof. Markyan Malskyy oraz prof. Roman Vovk z Katedry Stosunków Międzynarodowych przedstawili wyniki badań dotyczących roli i znaczenia Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji społeczno-politycznej Ukrainy, z uwzględnieniem aspektu bezpieczeństwa. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ prof. Adrian Tyszkiewicz oraz zastępca dyrektora INPiSM ds. ogólnych i międzynarodowych prof. Piotr Bajor. 

Częścią realizacji projektu były również wykłady dla studentów lwowskiej uczelni. Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ prof. Ewa Bogacz-Wojtanowska wygłosiła wykład na temat uwarunkowań i doświadczeń transformacji systemowej w Polsce, natomiast kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych i Polityki Zagranicznej INPiSM prof. Robert Kłosowicz w swoim wykładzie przedstawił zagadnienia dotyczące polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Polski.

8 października delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięła udział w międzynarodowej konferencji "Dyplomacja łączy: współczesne perspektywy wspólnych tradycji". W panelu dotyczącym doświadczeń w zakresie internacjonalizacji udział wziął dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ prof. Paweł Laidler.

Projekt "Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego" realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum uniwersytetów, w skład którego wchodzą Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Państwowy Uniwersytet w Erywaniu, Państwowy Uniwersytet w Kiszyniowie, Państwowy Uniwersytet w Tbilisi, Państwowy Uniwersytet we Lwowie oraz Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa we Lwowie. Celem projektu jest przeprowadzenie badań dotyczących roli i znaczenia Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw objętych programem oraz analiza wpływu poszczególnych narzędzi w zakresie zmian systemowych w Armenii, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainie. Kierownikiem projektu jest prof. Piotr Bajor z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Dyplomacja publiczna 2021".

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
"Solidarność jest jeszcze przed nami". Jubileuszowe Dni Tischnerowskie
"Solidarność jest jeszcze przed nami". Jubileuszowe Dni Tischnerowskie
2. Międzynarodowy Kongres Tischnerowski
2. Międzynarodowy Kongres Tischnerowski
Jesienna Szkoła XR na Malcie
Jesienna Szkoła XR na Malcie
40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj