Psychiatra ze Szpitala Uniwersyteckiego nagrodzony "Czerwoną kokardką"

Lek. Stanisław Żołądek został wyróżniony "Czerwoną kokardką" podczas 28. Międzynarodowej Konferencji "Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie", która organizowana jest co roku z okazji Światowego Dnia AIDS. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do poprawy jakości życia osób żyjących z HIV oraz chorych na AIDS, bądź też wniosły istotny wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV i AIDS w Polsce.

Stanisław Żołądek jest lekarzem, specjalistą psychiatrą. Jest także psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w tracie szkolenia. Ukończył Wydział Lekarski UJ CM. Od 2015 roku jest związany zawodowo z Oddziałem Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ponadto od ponad 12 lat zajmuje się tematyką zakażeń HIV. Działa w Stowarzyszeniu Profilaktyki Zdrowotnej „Jeden Świat”, prowadzi liczne szkolenia oraz grupy wsparcia dla osób zakażonych HIV i ich bliskich. Wspiera punkty anonimowego i bezpłatnego testowania w kierunku HIV w Krakowie i Rzeszowie. Posiada certyfikat doradcy wydany przez Krajowe Centrum ds. AIDS.

Jest też pracownikiem Katedry Psychiatrii UJ CM w Zakładzie Terapii Rodzin i Psychosomatyki. Wcześniej pracował w Pracowni Seksuologii, w której nadal angażuje się w działalność naukową i dydaktyczną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS.

W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka

Prof. Piotr de Bończa Bukowski odebrał nominację profesorską