Pani Wanda Szajowska najstarszą żyjąca absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego

Pani Wanda Szajowska urodziła się we Lwowie, gdzie ukończyła przed wojną Galicyjskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu, na którym gra do dziś. Po wojnie zamieszkała w Krakowie i podjęła studia na Wydziale Humanistycznym UJ.

Pani Wanda Szajowska jest najstarszą żyjącą absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Urodziła się we Lwowie, gdzie ukończyła przed wojną Galicyjskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu, na którym gra do dziś!  Po wojnie zamieszkała w Krakowie i podjęła  studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując w 1950 roku dyplom na kierunku Historii Sztuki. Całe swoje życie poświeciła muzyce, była pedagogiem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. S. Wiechowicza oraz uczestniczyła jako pianistka na niezliczonych koncertach.

W dniu 12 lutego 2022 roku na niezwykłym wydarzeniu, uroczystości urodzin 111-letniej Jubilatki, najstarszej osoby która kiedykolwiek żyła w Małopolsce, JM rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i Stowarzyszenie Absolwentów UJ reprezentował jego prezes, prof. Piotr Laidler. Wydarzenie było relacjonowane m.in. w Kronice Krakowskiej, Wiadomościach i Wydarzeniach przez uczestniczące w niecodziennej uroczystości media. Licznie zebrani goście i znajomi składali życzenia, czemu towarzyszyła radosna atmosfera i lwowskie piosenki. Dziękując za nie Jubilatka zagrała zebranym na fortepianie oraz zaprosiła na 112 urodziny!

Poniżej publikujemy zdjęcia z urodzin oraz adres skierowany do Jubilatki od społeczności akademickiej i Stowarzyszenia Absolwentów UJ.

Fot. M. Krzyżanowski

Adres z życzeniami dla Jubilatki
Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM