Una Europa uzyskała wsparcie na realizację projektu Una.Universitas

Komisja Europejska wesprze realizację Una.Universitas - ambitnego czteroletniego projektu finansowanego w ramach Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich programu Erasmus+. Grant w wysokości 14,4 mln euro umożliwi podjęcie kolejnych kroków w kierunku stworzenia prawdziwie zintegrowanego europejskiego uniwersytetu przyszłości.

W oparciu o osiągnięcia głównych projektów: 1Europe i Una.Resin, Una Europa będzie realizować holistyczne podejście w ramach Una.Universitas, aby zagwarantować integrację wymiaru edukacyjnego, badawczego i innowacyjnego.

Una Europa wykorzysta unikalne zasoby trzech najnowszych partnerów sojuszu - Uniwersytetu w Lejdzie, University College Dublin i Uniwersytetu w Zurychu, aby zwiększyć skuteczność projektu. Ponadto zaangażowanie partnerów Una Europa z Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, czyli Uniwersytetu Edynburskiego i Uniwersytetu w Zurychu, przyczyni się do zwiększania globalnej konkurencyjności Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego i stworzenia międzynarodowego Kampusu Europejskiego.

Peter Lievens, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lowańskiego i koordynator projektu Una.Universitas, z dumą przyjął tę wiadomość: - Jesteśmy niezwykle szczęśliwi z ogłoszenia tej informacji przez Komisję Europejską. Projekt Una.Universitas jest wynikiem silnej współpracy 11 instytucji i naszej społeczności studentów, pracowników akademickich i administracyjnych. Wraz z naszymi nowymi partnerami jesteśmy podekscytowani możliwością podjęcia kolejnych kroków w rozwoju prawdziwie otwartego i inkluzywnego Uniwersytetu Europejskiego - takiego, który zapewni absolwentom umiejętności potrzebne do odegrania ważnej roli w społeczeństwie i radzenia sobie z przyszłymi globalnymi wyzwaniami.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny