Uniwersytet Jagielloński beneficjentem konkursu "Doskonała nauka"

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wyniki III konkursu w programie "Doskonała nauka". Dofinansowanie na łączną kwotę ponad miliona złotych otrzyma 7 projektów zgłoszonych przez Uniwersytet Jagielloński. Środki zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji konferencji naukowych oraz wydanie monografii naukowych.

Program "Doskonała nauka" składa się z dwóch modułów: "Wsparcie konferencji naukowych" - dofinansowanie organizacji konferencji naukowych prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych oraz "Wsparcie monografii naukowych" - dofinansowanie wydania monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego. Łączny budżet programu na lata 2022-2024 to prawie 31 mln zł. W tej edycji konkursu zgłoszono 491 wniosków. Wsparcie otrzyma 387 projektów.

W module "Wsparcie konferencji naukowych" dofinansowanie otrzyma 5 wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński:

• Międzynarodowa konferencja "The Rise of the Digital Technocracy" - 79 596 zł,
  • X Krajowa Konferencja Nanotechnologii - 88 000 zł,
  • 29th Kraków Conference on Endothelium - 141 955 zł,
  • IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski - 397 925 zł,
  • VIII Światowy Kongres Polonistów - 260 238 zł.

W module "Wsparcie monografii naukowych" wsparcie otrzymają:

• "Wzrost gospodarczy. Wokół modelu Solowa" - 46 000 zł,
  • "Nowoczesność Platona: Wykłady z Letniego Seminarium Platońskiego w Lanckoronie 2017-2020" - 31 125 zł.
Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny