W Przemyślu pochowano Wojciecha Inglota. Był absolwentem UJ

Wojciech Inglot zmarł 23 lutego. Ceremonia pogrzebowa odbyła się 27 lutego na cmentarzu Zasańskim w Przemyślu.

Wojciech Inglot urodził się i wychował w Przemyślu. Po ukończeniu liceum wyjechał do Krakowa, gdzie studiował chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzięki dobrym wynikom w nauce mógł uczestniczyć w zagranicznych wymianach studenckich. Studia magisterskie ukończył w roku 1979.

W 1983 roku założył własną firmę kosmetyczną, w której początkowo produkowano płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych.

Wojciecha Inglota można uznać za biznesowego wizjonera, o czym świadczy błyskawiczny rozwój jego sklepów. Obecnie sieć posiada 333 salony w 46 krajach na 6 kontynentach.

W ubiegłym roku jako pierwszy w historii otrzymał nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, w kategorii sukces.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał mu pośmiertnie Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Wojciech Inglot został uhonorowany za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz za działalność społeczną i charytatywną.

Data opublikowania: 28.02.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały