Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Podczas koncertu, który odbył się w Auditorium Maximum, społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego świętowała nadejście Nowego Roku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wyśmienitej muzyki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" oraz Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wykonawcy wystąpili pod batutą Janusza Wierzgacza, któremu gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.

Wieczór, prowadzony przez Martę Wolff-Zdzienicką i Filipa Mosznera, wypełniły przeboje muzyki filmowej oraz szlagiery musicalowe i operetkowe, które zaśpiewali Marcin Jajkiewicz, Emilia Pływacz oraz soliści Opery Krakowskiej: Zuzanna Caban, Jarosław Bielecki i Michał Kutnik.
W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "<span lang="la">Camera Jagellonica</span>"

Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"