Oświadczenie Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

W związku z ostatnimi przypadkami naruszania akademickich zasad otwartości i swobody dyskusji, Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że głównym wyznacznikiem dyskursu akademickiego powinna być zasada poszanowania godności i tolerancji wypływająca z wielowiekowych dobrych obyczajów, przypomnianych w kodeksie "Dobre Praktyki w Szkołach Wyższych".

W swoim oświadczeniu Prezydium KRASP przypomina, że - zgodnie z ww. kodeksem - Wystąpienia polityków oraz debaty polityczne są na terenie uczelni dopuszczalne tylko wtedy, gdy zachowują charakter akademicki. W szczególności należy unikać szerzenia wszelkich form ksenofobii, narzucania ideologii politycznych czy fundamentalizmu religijnego oraz postaw fanatycznych, wykluczających dyskusję.

Pełny tekst oświadczenia

Data opublikowania: 15.03.2013