Prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki otrzymał nominację profesorską

Bronisław Komorowski wręczając 14 marca nominacje profesorskie przywołał słowa Alberta Einsteina, że wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Pezydent życzył profesorom, aby oprócz wiedzy mieli też wolę i umiejętność kształtowania ludzkiej wyobraźni.

- Świat się zmienia na naszych oczach. O wiele łatwiej jest o wiedzę, o dostęp do wiedzy, świat daje dziś nowe możliwości, ale zawsze ważnym wyzwaniem pozostanie chęć posiadania umiejętności, które tę wiedzę zdobywaną na różne sposoby pozwolą lepiej wykorzystać i jeszcze czerpać z tego satysfakcję – mówił prezydent podczas czwartkowej uroczystości.

Zaznaczył, że wyobraźnia konieczna do kojarzenia różnych faktów, elementów wiedzy, potrzebna jest też do umiejscowienia siebie samego wobec ogromu wyzwań świata, jako całości.

Bronisław Komorowski zwrócił też uwagę, że wspólnym mianownikiem łączącym profesorów różnych dziedzin nauki jest potrzeba bycia dobrym przewodnikiem. - To szansa na bycie dobrym mistrzem w stosunku do tych, którzy chcą się realizować w jakiejś dziedzinie, potrzebują wzorców – podkreślił.

Jedną z osób, które otrzymały w Pałacu Prezydenckim nominację profesorską jest prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.