Szkolenie nt. przepisów związanych z pobytem studentów cudzoziemców w Polsce

27 marca 2013 r. w sali nr 30 Collegium Novum UJ odbyło się szkolenie na temat przepisów i procedur legalizacyjnych związanych z pobytem studentów cudzoziemców na terenie RP zrealizowane przy współpracy Pełnomocnika Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów mgr Katarzyny Jurzak-Mączki oraz Biura Obsługi Studentów Zagranicznych UJ. W spotkaniu wzięli udział pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przedstawiciele krakowskich uczelni współpracujących w ramach programu Study in Krakow.

Szkolenie prowadzili funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach oraz pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. W spotkaniu wzięła udział pani Lucyna Gajda, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców MUW w Krakowie. Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej reprezentowała mjr SG Renata Obrzut, naczelnik Wydziału ds. Cudzoziemców oraz p.o. Komendant Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach mjr SG Katarzyna Jurkowska.

Funkcjonariusze Straży Granicznej omówili przepisy międzynarodowe i krajowe regulujące wjazd i pobyt cudzoziemców na terytorium RP oraz innych państw Schengen, rodzaje dokumentów pobytowych i wiz oraz uprawnienia wynikające z ich posiadania, zasady kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP oraz konsekwencje nielegalnego pobytu.

Prezentacja przygotowana przez Straż Graniczną

Z kolei pracownicy WSOiC MUW omówili kwestie dotyczące przedłużenia wizy, zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony, rejestracji zaproszeń cudzoziemców, zezwolenia na pracę cudzoziemca na terenie RP.

Prezentacja przygotowana przez MUW

Data opublikowania: 28.03.2013