Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

UJ otworzył w Niepołomicach filię Polskiej Akademii Dzieci

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy przy Polskiej Akademii Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego to inicjatywa trzech instytucji: Stowarzyszenia Polska Akademia Dzieci, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice oraz koordynatora ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny uniwersytet prowadzony przez dzieci i wykładowców z ośrodków naukowych z całej Polski. Od początków swojej działalności udało im się przeprowadzić ponad 500 wykładów dla 6000 dzieci. PAD zrzesza w swoich szeregach kilka tysięcy młodych studentów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Celem Polskiej Akademii Dzieci jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i pielęgnowanie pierwotnej ciekawości świata u dzieci.

Nabór w Niepołomicach objął ponad 200 dzieci z terenu całej gminy. Uroczysta inauguracja Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego przy Polskiej Akademii Dzieci Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się 5 kwietnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Ślubowanie młodych studentów przyjął prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej - prof. dr hab. Jacek Popiel. Pierwszy wykład wygłosili: Anna Kożuch, uczennica IV klasy Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego oraz Witold Zawadzki, pracownik naukowy z Instytutu Fizyki Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość prowadziła Natalia Martemianow.

Published Date: 03.04.2013
Published by: Mariusz Kopiejka