Prezydent RP wręczył nominacje dwóm profesorom z UJ

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczając akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki, podkreślał wartość i znaczenie pracy zespołowej. Prezydent mówił podczas poniedziałkowej uroczystości, że tytuł profesora otrzymuje konkretna osoba, to jest on także uwieńczeniem wysiłku zespołowego.

Gratulując naukowych awansów wskazywał także na trud rodziny, osób towarzyszących w życiu zawodowym i rodzinnym. Bo - jak powiedział - kandydat do tytułu profesorskiego przez życie idzie wspomagany przez zespół, środowisko, rodzinę.

Bronisław Komorowski życzył profesorom, aby potrafili przekazać swoim następcom umiejętność skupiania wokół siebie innych ludzi i umiejętność korzystania z cudzego dorobku z cudzego doświadczenia.

Podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim nominacje profesorskie otrzymało dwóch pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Jerzy Walocha, kierownik Zakładu i Katedry Anatomii Wydziału Lekarskiego UJ CM,
  • prof. dr hab. Klaudiusz Wójcik, prodziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.
Data opublikowania: 09.04.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały