Studia III stopnia w dziedzinie nauk o zdrowiu

3 kwietnia 2013 r. Zarządzeniem Rektora UJ utworzone zostały na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM od roku akademickiego 2013/2014 stacjonarne studia trzeciego stopnia (doktoranckie) w dziedzinie nauk o zdrowiu.

Do podjęcia studiów upoważnione są osoby posiadające tytuł magistra lub równorzędny na dowolnym kierunku. Dodatkowym wymogiem formalnym jest złożenie projektu badawczego w zakresie nauk o zdrowiu (limit 5 stron, 1800 znaków na stronę (czcionka 12, Times New Roman, interlinia 1,5)). Kandydaci muszą posiadać oświadczenie pracownika naukowego, zatrudnionego na Wydziale Nauk o Zdrowiu, posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego o wyrażeniu zgody na objęcie doktoranta opieką naukową oraz aktualne prawo wykonywania zawodu w przypadku zawodów regulowanych (dotyczy m.in. absolwentów kierunków lekarskiego i lekarsko-dentystycznego, pielęgniarstwa, położnictwa).

Studia trwają 4 lata (8 semestrów). Program studiów obejmuje przedmioty z metodyki i interpretacji wyników badań naukowych w zakresie nauk o zdrowiu, prawnych i etycznych aspektów badań naukowych oraz metod nauczania na poziomie wyższym i naukę języka obcego. Studia umożliwiają także odbycie zajęć fakultatywnych, których celem jest rozwinięcie umiejętności dydaktycznych i zawodowych oraz zaznajomienie się z problemami komunikacji interpersonalnej, organizacji pracy w zespole i strategii rozwoju organizacji. Ponadto studia zapewniają opiekę pracownika naukowego ze stopniem doktora habilitowanego lub z tytułem profesora (opiekun naukowy, promotor) , umożliwiają rozwój naukowy w obszarze nauk o zdrowiu oraz wykonanie pracy naukowej i przygotowanie na jej podstawie rozprawy doktorskiej.

Absolwent studiów doktoranckich, niezależnie od ukończenia rozprawy doktorskiej, ma specjalistyczną wiedzę z obszaru nauk o zdrowiu, jest przygotowany do samodzielnej pracy naukowej i dydaktycznej, a ponadto ma umiejętności przydatne w pracy poza uczelnią wyższą, w tym: zbieranie i przetwarzanie danych i informacji, analiza statystyczna z wnioskowaniem, ocena dowodów naukowych, a także umiejętność pracy w zespole.

Więcej informacji na stronie www.erk.uj.edu.pl.

Data opublikowania: 09.04.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka