Wspólny sprzeciw rektorów wobec działań MNiSW

W ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokumencie z dnia 15 marca 2013 r. zatytułowanym Projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym oraz kilku innych ustaw znalazło się m.in. następujące stwierdzenie:

"W związku z propozycją nadania osobowości prawnej KRASP o nadania osobowości prawnej wystąpiły także KRZaSP i KRePSZ. Biorąc pod uwagę opinię KSN NSZZ "Solidarność" oraz Rządowego Centrum Legislacji dotyczącą braku wystarczającego uzasadnienia tego rozwiązania, odstąpiono od nadania osobowości prawnej KRASP."

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) oraz Konferencja Rektorów Zawodowych Szkół Polskich (KRZaSP) wystosowały wspólny sprzeciw wobec odrzucenia przez MNiSW wniosku o nadanie osobowości prawnej obu Konferencjom.

"Uważamy za niezrozumiałą odmowę nadania osobowości prawnej KRASP i KRZaSP z powołaniem się na KSN NSZZ "Solidarność", tj. organizacji, która nie ma żadnego tytułu do zabierania głosu w tej sprawie. Decyzja ta zdumiewa zwłaszcza w sytuacji, gdy na wniosek ministerstwa ustawodawca wyposażył w taką osobowość Krajową Reprezentację Doktorantów i Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w ramach nowelizacji ustaw w 2011 r." - w czytamy w liście KRASP i KRZaSP.

Wspólny sprzeciw KRASP oraz KRZaSP wobec odrzucenia przez MNiSW wniosku o nadanie osobowości prawnej obu Konferencjom

Data opublikowania: 17.04.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały