Złoty medal dla naszego wina w Koszycach

W słowackich Koszycach 10 września odbył się III Konkurs Win. Złoty medal zdobyło wino czerwone Rondo z rocznika 2009, a srebrny Hibernal z rocznika 2009.

W konkursie wzięło udział kilkaset win z ponad 100 winnic, w tym 15 polskich. Polskie wina zdobyły osiem medali, a dwa - w tym jeden złoty są udziałem naszej winnicy "Nad Dworskim Potokiem". Świadczy to o wysokiej pozycji naszej winnicy na rodzimym rynku i o coraz lepszej jakości polskich win na tle światowej konkurencji.

Dotychczas uniwersyteckie wina z Łaz zdobywały głównie medale brązowe i srebrne. Pierwszym poważnym sukcesem był czerwcowy konkurs europejskich win uniwersyteckich w słoweńskim Mariborze. Konkurs w Koszycach to jednak znacznie większe wydarzenie.

Wkrótce nasze wina wezmą udział w kolejnych targach. Mamy nadzieję, że ponownie będziemy mogli informować o sukcesach. Gratulujemy pracownikom naszej winnicy i życzymy jak najobfitszych zbiorów, by jak najwięcej osób mogło kosztować tego cudownego napoju.

więcej o winnicy

Data opublikowania: 28.09.2010