Uniwersytet Jagielloński ma pięciu nowych profesorów

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował i podziękował profesorom za osiągnięcia, a także ich rodzinom, które uczestniczą w trudach i powinny też uczestniczyć w sukcesie z powodu tak ważnego etapu w życiu każdego człowieka nauki.

- Jestem przekonany, że jednym z motywów, które da się znaleźć w życiorysie każdego z Państwa jest po prostu ciekawość - ciekawość świata, ciekawość innych ludzi, ciekawość tego, co jest jeszcze owiane tajemnicą, a warte odnalezienia i zrozumienia. Dziś Państwo występujecie w roli mistrzów, którzy będą kształtowali swoich następców. Warto, aby w świecie nauki ta jedna cecha, a więc ciekawość świata - zainteresowanie światem, ludźmi - była zawsze fundamentem dobrej służby dla nauki, ludzi i Ojczyzny - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim nominacje profesorskie otrzymało pięciu pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Jacek Kołodziej - Zakład Promieniowania Synchrotronowego Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ,
  • prof. dr hab. Arnold Lebeuf - Zakład Socjologii Religii Wydziału Filozoficznego UJ,
  • prof. dr hab. Bogusław Nierenberg - Zakład Zarządzania i Ekonomiki Mediów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ,
  • prof. dr hab. Marek Szydłowski - Zakład Astrofizyki Wysokich Energii Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ,
  • prof. dr hab. Maria Wróbel - Zakład Biochemii Ogólnej Wydziału Lekarskiego UJ CM.
Data opublikowania: 23.04.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały