Zmarła prof. dr hab. Joanna Szymura-Oleksiak

15 maja 2013 r. zmarła prof. dr hab. Joanna Szymura-Oleksiak - profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie.

Podczas długoletniej pracy w Uczelni pełniła wiele odpowiedzialnych funkcji. Od 1988 roku była Kierownikiem Zakładu Chemii Fizycznej Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika, a następnie Zakładu Farmakokinetyki i Farmacji Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Prodziekan ds. studenckich Wydziału Farmaceutycznego przez dwie kadencje od 1993r. do 1999 r.

W latach 2002 – 2005 oraz 2005 – 2008  pełniła funkcję Dziekana Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

W osobie Zmarłej Społeczność Akademicka utraciła wspaniałego nauczyciela i wychowawcę cenionego przez współpracowników i studentów.

Data opublikowania: 17.05.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka