Studentka naszej uczelni Anna Wójciak wygrała Studencki Festiwal Piosenki

Anna Wójciak z Zakopanego, studiująca na naszej uczelni religioznawstwo i pedagogikę społeczno-opiekuńczą, zdobyła pierwszą nagrodę na zakończonym 17 października 46. Studenckim Festiwalu Piosenki.

Jury festiwalowego konkursu pracujące pod przewodnictwem Jana Poprawy w składzie: Ewa Kornecka, Stefan Brzozowski, Zygmunt Konieczny, Marcin Kydryński, Jerzy Satanowski, Bogusław Sobczuk, Marek Tercz, określiło poziom uczestników jako bardzo wysoki. Spośród 46 zespołów i solistów, którzy wystąpili w konkursie jury nagrodziło i wyróżniło 10 wykonawców.

Drugą nagrodę otrzymało trzech wykonawców. Wśród nich znalazła się studiująca teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pochodząca z Gliwic,  Karolina Skrzyńska współtworząca teatr studentów UJ "Bez maski". Laureatami drugiej nagrody są także Beata Banasik, studiująca na Uniwersytecie Arras we Francji i Mateusz Bieryt, uczeń I Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Laureatką trzeciej nagrody została Monika Parczyńska ze Strzeszowic Dużych studiująca na Uniwersytecie Warszawskim.

Ponadto jury wyróżniło sześciu wykonawców: Barbarę Gąsienicę-Giewont, Antoniego Gustowskiego, Justynę Kuciel, Justynę Panfilewicz i dwa zespoły: Chyba Ty, Duch.

Nagrodę im. Wojciecha Bellona zdobył Mirosław Sokołowski, nagrodę dziennikarzy - Antoni Gustowski.

Laureaci zaprezentowali się publiczności na koncercie galowym w Teatrze STU obok takich sław polskiej piosenki jak Beata Banasik, Jakub Blokesz, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Groniec, Mariusz Kiljan, Beata Lerach, Joanna Lewandowska, Marcin Różycki, Margita Ślizowska i Zbigniew Zamachowski.

Studencki Festiwal Piosenki odbywa się od 1962 r. Na festiwalu debiutowali m.in.: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Halina Frąckowiak, Zdzisława Sośnicka, Maryla Rodowicz, Andrzej Sikorowski, Jacek Kaczmarski, Grzegorz Turnau, Renata Przemyk i zespół Raz Dwa Trzy. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Instytut Sztuki. Jest to największa studencka impreza muzyczna.

Data opublikowania: 19.10.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki