Uroczystość wręczenia dyplomów lekarskich

W sobotę 18 maja 2013 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość zakończenia studiów i wręczenia dyplomów lekarskich, tzw. Graduation Day, 26 absolwentom kierunku lekarskiego, programu 4-letniego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM. Nowi absolwenci, którzy złożyli uroczyście przysięgę Hipokratesa, pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.

W uroczystości wzięli udział: prorektor UJ ds. CM, prof. dr hab. Piotr Laidler, dziekan Wydziału Lekarskiego, prof. dr hab Tomasz Grodzicki, oraz przewodniczący Rady Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców UJ CM, prof. dr hab. Jerzy Walocha.

Absolwenci nagrodzili dyplomami najlepszych ich zdaniem wykładowców kursów przedklinicznych i klinicznych. Wśród wyróżnionych wykładowców znaleźli się dr Monika Bociąga-Jasik z Katedry Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych UJ CM oraz dr Piotr Kruczek z Katedry Pediatrii UJ CM. Nagrodę specjalną otrzymał prof. Ralph Józefowicz z University of Rochester Medical Center School of Medicine and Dentistry, profesor wizytujący UJ CM, prowadzący wykłady z neurologii dla studentów Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców WL UJ CM.

Data opublikowania: 21.05.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały