Ogłoszono nazwiska laureatów konkursów o stypendia z Własnych Funduszy Stypendialnych UJ

Rada Własnych Funduszy Stypendialnych UJ ogłosiła nazwiska laureatów konkursów o stypendia na rok akademicki 2010/2011.

Stypendia z Funduszu im. Stanisława Estreichera otrzymali:

• Diana Orłowska
  • Przemysław Derengowski

Stypendia z Funduszu im. Franciszka Witka otrzymali:

• Tycjan Mróz
  • Piotr Kapusta
  • Ewa Kapusta
  • Wojciech Synowiec
  • Gizela Węglarz

Stypendia z Funduszu im. Florentyny Kogutowskiej otrzymali:

• Hanna Marciniak
  • Katarzyna Targońska
  • Agata Dobosz
  • Joanna Walewska
  • Dariusz Piwowarczyk
  • Anna Włodarczyk

Stypendia z Rektorskiego Funduszu dla Olimpijczyków otrzymali:

• Michał Woś
  • Krzysztof Wiecheć- Dobrowolski
  • Katarzyna Paczkowska
  • Igor Adamski
  • Michał Zgliczyński
  • Patryk Szatan
  • Łukasz Sikora
  • Maciej Piekarz
  • Martyna Gałdecka
  • Maria Walczak
  • Monika Adamczyk
  • Natalia Wojnakowska
  • Tomasz Wiatrowski
  • Kamil Sałaś
  • Grzegorz Guśpiel
  • Wojciech Lis
  • Damian Miszczyński
  • Tomasz Próchnicki
  • Katarzyna Bobińska

Celem Funduszu im. Stanisława Estreichera jest udzielanie pomocy materialnej w formie stypendium pieniężnego dla wyróżniających się studentów stacjonarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiujących na II, III, IV i V roku (w przypadku Wydziału Lekarskiego - również na roku VI), którzy za ostatni rok akademicki osiągnęli średnią ocen z egzaminów minimum 4,5 oraz znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

W ramach Funduszu im. Stanisława Estreichera przyznawanych jest corocznie pięć Stypendiów im. Franciszka Witka, fundowanych przez Centrum WITEK w Krakowie. Stypendia te przeznaczone są dla najuboższych studentów z małych miast i wsi oraz z rodzin wielodzietnych, którzy jednocześnie mogą wykazać się średnią ocen za ostatni rok powyżej 4,5.

Celem Funduszu im. Florentyny Kogutowskiej jest wspieranie doktorantów UJ, których zainteresowania naukowe wymagają przeprowadzenia badań za granicą w związku z przygotowywaną przez nich rozprawą doktorską.

O stypendia z Rektorskiego Funduszu dla Olimpijczyków mogą się ubiegać laureaci pięciu pierwszych miejsc ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych dla szkół średnich, którzy bezpośrednio po maturze rozpoczną studia w trybie dziennym na UJ. Przedmiot olimpiady, której laureat stara się o stypendium, powinien być zbieżny z kierunkiem studiów podjętych przez olimpijczyka.

Więcej o funduszach na stronie

Data opublikowania: 29.10.2010
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka