Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył 17 czerwca nominacje profesorskie 57 przedstawicielom nauki i sztuki. Wśród nich znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Akty nominacyjne otrzymali m.in. Małgorzata Barańska - profesor nauk chemicznych, Krzysztof Płeszka - profesor nauk prawnych oraz Jan Święch - profesor nauk humanistycznych.

Podczas uroczystości Prezydent wskazywał, że obecnie ścieżki życia, karier w różnych dziedzinach zaczynają się przenikać, krzyżować. Odrębne światy – nauki, szkolnictwa wyższego, sztuki, kultury, polityki biznesu były kiedyś bardziej od siebie oddzielone. Ocenił, że przenikanie się tych ścieżek karier życiowych stanowi ogromną szansę na poznawanie nowych obszarów, na poznawanie własnego kapitału w innych nietypowych obszarów.

Дата опублікації: 18.06.2013
опубліковано: Mariusz Kopiejka