Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego uhonorowany odznaką "Przyjaciel Dziecka"

Dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie odebrał 17 grudnia z rąk prezesa Krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Romana Ficka, odznakę PRZYJACIELA DZIECKA. To zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane za wyjątkową wrażliwość społeczną, wytrwałość i konsekwencję w realizowaniu licznych przedsięwzięcia dla dobra dziecka, dziecka kalekiego, nieuleczalnie chorego. Kapituła podkreśliła także niecodzienną zdolność do mobilizowania osób do pracy na rzecz chorych dzieci, zwłaszcza dzieci z chorobą nowotworową.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej Wigilii Dzieci Specjalnej Troski, która odbyła się 17 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Odznakę wręczono także p. Teresie Białce, nauczycielce ze Szkoły Podstawowej w Łąkcie Górnej, p. Brianowi Scottowi – dziennikarzowi oraz p. Jackowi Planicy, ojcu niepełnosprawnego dziecka, który jest bardzo zaangażowany w pomoc innym chorym dzieciom.

Wszyscy laureaci przyjęli nagrodę z dużym wzruszeniem i radością, ponieważ odznaka jest przyznawana nieregularnie, a kryteria oceny nominowanych są bardzo wysokie. Odznakę otrzymują ją osoby, które zasłużą się wybitnie pracą na rzecz chorych dzieci. W tym roku Krakowskie TPD obchodzi swoje 100-lecia istnienia.

Data opublikowania: 28.12.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki