Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FNP wyłoniła lareatów VI edycji programu VENTURES

Do udziału w VI edycji programu "Ventures" - w którym Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wspiera innowacyjne projekty znajdujące zastosowanie w gospodarce - zgłosiło się 110 doktorantów i studentów z całej Polski. Komisja złożona z niezależnych ekspertów wybrała osiem najlepszych propozycji badań naukowych.

Najwyższe dofinansowanie - po 231 tys. złotych - otrzymali: Marcin Krzykawski z Uniwersytetu Jagiellońskiego (projekt: "Badanie migracji i immunogenności ksenogenicznych komórek nowotworowych u myszy w celu sprawdzenia hipotezy o ich selektywnej lokalizacji w pierwotnym guzie nowotworowym") i Zuzanna Tracz z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej.

185 tys. złotych na prowadzenie badań geologicznych w Tatrach Polskich uzyskała Urszula Borowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego (projekt: "Analiza potencjału zbiornikowego porowatości i przepuszczalności wapieni dolnej kredy jednostek wierchowych w Tatrach Polskich w kontekście przepływu wód termalnych pod nieckę podhalańską").

Zwycięskie projekty badań naukowych zostały wybrane ze względu na wysoką wartość naukową, innowacyjność i możliwość zastosowania ich wyników w gospodarce.

Program "Ventures" ma zwiększyć atrakcyjność pracy naukowej w kraju, zainteresować młodych uczonych pracą naukową, a także przyczynić się do zwiększenia liczby projektów, których wyniki mogą być wdrożone w działalności gospodarczej.

Data opublikowania: 24.02.2011
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron