Stypendia Naukowe Miasta Krakowa

Szczególnie uzdolnieni studenci oraz uczestnicy studiów doktoranckich krakowskich uczelni wyższych i innych jednostek naukowo-badawczych otrzymali Stypendia Naukowe Miasta Krakowa na rok akademicki 2010/2011. Jest to czwarta edycja programu. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 8 marca w sali obrad Rady Miasta Urzędu Miasta Krakowa.

Stypendia Naukowe Miasta Krakowa są wyróżnieniem przyznawanym szczególnie uzdolnionym studentom i uczestnikom studiów doktoranckich, których działalność naukowa i artystyczna może przyczynić się do rozwoju Krakowa lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki.

W tym roku stypendia otrzymało 37 osób. Każda otrzyma stypendium za 10 miesięcy w wysokości 13 818,32 zł brutto. Wśród wyróżnionych jest 10 studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Magdalena Godowska
  • Karolina Kawa
  • Paulina Koczurkiewicz
  • Karolina Mania
  • Paweł Mikuś
  • Anna Pasieka
  • Aneta Stachowicz
  • Renata Szymańska
  • Katarzyna Witkowska
  • Tomasz Żuradzki

Prawo zgłaszania kandydatów do stypendiów przysługiwało rektorom oraz prorektorom szkół wyższych, Prezydentowi Miasta Krakowa, Komisji Rady Miasta właściwej do spraw edukacji, organizacjom studenckim i doktoranckim oraz indywidualnie studentowi.

Złożono 474 wnioski o stypendia, z których większość, bo aż 279 stanowiły wnioski doktorantów.

Lista osób, którym przyznano stypendia jest dostępna na stronie internetowej www.bip.krakow.pl.

Data opublikowania: 10.03.2011
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki