Praca absolwentki UJ w finale konkursu Nagrody Robina Cosgrove

Praca absolwentki psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Ewy Kruchowskiej, laureatki II nagrody w pierwszej polskiej edycji światowego konkursu "Etyka w finansach – Nagroda Robina Cosgrove", przesłana do międzynarodowego etapu konkursu w Genewie została nominowana do ścisłego finału konkursu. Spośród autorów stu prac przesłanych z całego świata wyłoniono siedmiu finalistów. W ich gronie jedyną osobą z Polski jest właśnie Ewa Kruchowska. Jej praca nosi tytuł "A gdyby zmienić (meta) zasady gry?".

Ewa Kruchowska (ur. 1982 r. w Legnicy) ukończyła z wyróżnieniem studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w tym dwie specjalizacje: "Psychologia kliniczna" i "Pomoc psychologiczna człowiekowi zdrowemu". Ma otwarty przewód doktorski w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym UJ. Pracuje jako psycholog, trener psychologicznych kompetencji miękkich i wykładowca. Publikuje w miesięczniku katolickim „List". Finalistka licznych konkursów poetyckich i literackich, m.in. laureatka pierwszego miejsca konkursu na esej w ramach VI Dni Jana Pawła II (praca pt. „O godności człowieka w erze ponowoczesnej") w 2011 r.

Ideą Konkursu "Etyka w finansach" - Nagroda Robina Cosgrove (Ethics In Finance – Robin Cosgrove Prize)  jest zachęcenie do refleksji nad kwestią etyki w finansach wśród profesjonalistów, polityków oraz w środowisku akademickim w dobie przyśpieszonego budowania kapitalizmu dotkniętego głębokim kryzysem finansowym - refleksji nad tym, co sprzyja zachowaniom etycznym, a co je niweczy. Idea nagrody honoruje wizję zmarłego w wieku 31 lat Robina Cosgrove, błyskotliwego bankowca inwestycyjnego, który z pasją wierzył, iż główną barierą rozwoju gospodarczego jest brak uczciwości i zasad etycznych w bankowości i finansach.

Data opublikowania: 08.11.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka