Nowi profesorowie w Uniwersytecie Jagiellońskim

- Uczelnie odczuwają spadek realnej liczby studentów. Chciałbym więc Państwu życzyć, aby Państwa potencjał, wiedza, doświadczenie, umiejętności były atrakcyjne także dla studentów, którzy szukają, mają komfort wybierania najatrakcyjniejszej uczelni. Jest wielkim wyzwaniem wygrywanie przez uczelnie konkurencji o studentów w Polsce - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w trakcie uroczystego wręczania aktów nominacyjnych nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

W piątek 8 listopada 2013 roku, w związku z uzyskaniem tytułu profesora, nominacje otrzymało trzech pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego:

• prof. dr hab. Andrzej Linert z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej,
  • prof. dr hab. Bartłomiej Loster z Wydziału Lekarskiego,
  • prof. dr hab. Andrzej Patek w Wydziału Historycznego.

Zgodnie z Ustawą o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki tytuł profesora nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wniosku Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Tytuł ten może być nadany osobie, która uzyskała stopień doktora habilitowanego, ma osiągnięcia naukowe lub artystyczne znacznie przekraczające wymagania stawiane w przewodzie habilitacyjnym, może także pochwalić się sukcesami dydaktycznymi, w tym w kształceniu kadry naukowej lub artystycznej.

Data opublikowania: 12.11.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały