Poznaliśmy Interstudentów 2013

Alena Varaksa (Białoruś), Aliaksandr M. Bialiayev (Białoruś), Kun Zheng (Chiny) oraz Namuun Dashbold (Mongolia) zostali laureatami czwartej edycji Konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2013. Wręczenie nagród odbyło się 8 listopada podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego PROJUVENES 2013 w warszawskim Teatrze Palladium.

Konkurs był organizowany w ramach programu "Study in Poland" i współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Honorowy patronat objął prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący KRASP.

Konkurs INTERSTUDENT w pełni koncentruje się na środowisku studentów zagranicznych w Polsce. Jest kierowany do osób studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (w uczelniach publicznych i niepublicznych); na studiach w języku polskim i języku obcym, których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

W latach 2009 i 2012 wśród laureatów Konkursu znaleźli się studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 13.11.2013
Osoba publikująca: Kamil Jodłowiec