Sukces tancerzy "Słowianek" w X Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich

Para taneczna Wiktoria Sawka i Piotr Bełz (Fot. Anna Woźniak)

X Ogólnopolski Konkurs Tańców Polski "O Muszlę Bałtyku" odbył się w dniach 9-10 listopada w Malborku. Wzięło w nim udział ponad 100 par z całego kraju. Uczestnicy zmagali się kolejno w poszczególnych etapach, prezentując polkę , krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura. W zawodach bardzo dobrze spisali się reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki". Para taneczna Wiktoria Sawka i Piotr Bełz zajęła pierwsze miejsce w kategorii VI. Z kolei Anna Woźniak i Kamil Hydzik uplasowali się na drugiej pozycji w kategorii VA.

Organizatorami X Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich była 22. Baza Lotnictwa Taktycznego i Zespół Pieśni i Tańca "Malbork". Cel, który przyświecał turniejowi, to propagowanie tańców polskich jako istotnego elementu naszego dziedzictwa narodowego.

Data opublikowania: 13.11.2013
Osoba publikująca: Łukasz Wspaniały