Minister Nauki wyróżnił uniwersyteckiego naukowca

Wybitni polscy uczeni, których badania znane są na świecie oraz nauczyciele akademiccy, którzy są mistrzami dla młodych naukowców, zostali wyróżnieni prestiżowymi Nagrodami Ministra Nauki.

Laureatami nagród zostali naukowcy o wybitnym dorobku, których osiągnięcia znane są na arenie międzynarodowej. Podczas uroczystości, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka wręczyła także nagrody dla nauczycieli akademickich za całokształt dorobku, za wybitne osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej  oraz wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne. Wielu z nich to autorzy podręczników akademickich, ciekawych programów studiów, opiekunowie przełomowych prac doktorskich.

Nagrodą I stopnia, przyznaną za osiągnięcia naukowe uhonorowany został dr hab. Bogdan Damski, adiunkt w Zakładzie Optyki Atomowej Instytutu Fizyki im. Mariana Smoluchowskiego na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dr Damski jest absolwentem UJ (1999 r.); stopień doktora nauk fizycznych w zakresie fizyki uzyskał na naszej uczelni w 2003 roku; w latach 2003 - 2005 był stypendystą fundacji Humboldta w Instytucie Fizyki Teoretycznej w Hanowerze (Niemcy), a od 2005 do 2012 roku pracował w Los Alamos National Laboratory (USA).
3 czerwca 2013 roku w Collegium Maius UJ odbyła się promocja habilitacyjna dr. Bogdana Damskiego.

Data opublikowania: 14.11.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka