160. numer miesięcznika UJ „Alma Mater"

Ukazał się 160. numer miesięcznika UJ „Alma Mater", w którym znajdziemy przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich kilku miesięcy.

Wydanie otwiera relacja z inauguracji roku akademickiego oraz podsumowanie tegorocznych rankingów. O badaniach naukowych na Uniwersytecie Jagiellońskim pisze prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.

Bohaterem kolejnego reportażu w cyklu „Smak życia" jest prof. Zdzisław Żak. Inne obszerne artykuły poświęcone zostały wybitnym uczonym, wyróżnionym ostatnio przez UJ tytułami doktora honoris causa i profesora honorowego.

Warto zwrócić uwagę na tekst prof. Andrzeja Chwalby o inauguracjach organizowanych w Collegium Novum po 1945 roku, a także na przejmującą opowieść Sybiraka Jerzego Kozińskiego. W listopadowym numerze nie zabrakło także wspomnień.

Miesięcznik można otrzymać w redakcji przy ul. Piłsudskiego 8/1. Niebawem numer będzie dostępny na stronie www.almamater.uj.edu.pl

Data opublikowania: 21.11.2013
Osoba publikująca: Mariusz Kopiejka